Vains

O Duffie McKaganie świat wytwórni płytowych usłyszał stosunkowo szybko. Chociaż określenie świat jest może trochę nie na miejscu, bowiem singiel zespołu Vains p.t. “School Jerks”, na którym po raz pierwszy zarejestrowano nagrania z udziałem 16 – letniego chłopaka z Seattle, znanego później jako basista Gn’R, ukazał się w roku 1980, w nakładzie zaledwie 1000 egzemplarzy, z czego tylko 400 zawierało wkładkę z tekstami i zdjęciami zespołu.
Basista Duff McKagan, znany wtedy jako Nico Teen, grał w Vains z Nancy Welt, Betsy Whelan, Duane’m Wilkinsem oraz Bobem Timarem.
Trzy zarejestrowane na singlu nagrania to: “The Loser” oraz “School Jerks” na stronie A oraz “The Fake” na stronie B.
Grupa grała dosyć surowego punkrocka, przypominającego nagrania grupy Dead Kennedys, a Nico Teen wspomógł zespół na basie, ale także zaśpiewał w piosence “The Fake”.

Co ciekawe w tym samym roku wyszła płytka na winylu pod tytułem “You May Not Believe In Vains But You Cannot Deny Terror”, na której znajdziemy te same nagrania, ale możemy zauważyć już,  że chociaż członkiem zespołu jest Nico Teen, to autorem The Fake jest… Duff McKagan.

Zespół Vains prawdopodobnie rozpadł się niedługo po wydaniu płytki, tak jak wiele innych, w których udzielał się Duff, jednak warto zapamiętać, że to właśnie z Vains pochodzi pierwszą pierwsze zarejestrowane nagrania z udziałem McKagana.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *