The Fastbacks

Zespół Fastbacks wywodzi się z Seattle, rodzinnego miasta Duffa McKagana. Grupę w 1979  roku stworzyła trójka przyjaciół z liceum zafascynowana Queen i Ramones: Kurt Bloch, Kim Warnick oraz Lulu Gargiulo. Powstanie zespołu było właściwie przypadkowe. Wszystko zaczęło się, gdy Gargiulo zobaczyła występującą w jednym z lokalnych klubów  kapelę punkrockową. Uznała wtedy, że nawet ona potrafi grać lepiej. Co ciekawe, jako jedyna z przyszłego Fastbacks nie była w tym czasie aktywnym muzykiem, mimo, że z gitarą klasyczną zapoznała się już w wieku 7 lat. Nigdy jednak, do czasu powstania zespołu, nie grała muzyki rockowej. Początkowo w zespole Lulu grała na gitarze, Kim na gitarze basowej, a Kurt na perkusji, natomiast jako wokalistę zaangażowano przyjaciela zespołu Shanoona Wooda.Po zagraniu pierwszych koncertów z zespołu wykolegowano Wooda, a nowym wokalistą została Warnick, natomiast Bloch porzucił perkusję dla gitary prowadzącej. W tym momencie zwolniło się miejsce dla nowego perkusisty – Duffa McKagana.

Kurt Bloch powiedział później: “On był 16,czy 17 -latkiem,który ciągle chciał grać. Nie miał nic innego do roboty.”
Z kolei, zdaniem Duffa, w momencie przyłączenia się do zespołu miał on 15 lat, a za jego akces do zespołu odpowiada Kim Warnick, która była wówczas jego przyjaciółką.
Kurt z Duffem różnią się też w opinii, co do tego, jakie zdarzenie zadecydowało o tym, że Duff został perkusistą zespołu, bowiem w tym czasie grywał głównie na basie.

Jedno jest pewne: w roku 1995, ponad 10 lat po opuszczeniu Fastbacks Duff wciąż uważał,że ten zespół jest jednym z najlepszych na świecie i zupełnie nie pamiętał, co zdecydowało o tym,że go opuścił.
Duff grał w Fastbacks w latach 1980-1981.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *