Izzy Stradlin – Fire

 

Rok 2007 był bardzo udany dla fanów byłego gitarzysty Gunsów, bo kiedy w maju dostali Miami nie przypuszczali, że już w listopadzie czekać będzie na nich kolejna płyta. Tymczasem 5 listopada na fanowskiej stronie Stradlina mogli przeczytać informację od gitarzysty na temat nowej płyty. “Fire, the acoustic album” został nagrany w tradycyjnym składzie ( Stradlin, Richards, Longoria, Bentley ). Wydany 19 listopada 2007 roku zawierał 10 piosenek, prócz Izzy’ego współautorem dwóch z nich okazał się Timo Kaltia, znany być może fanom Gunsów jako współautor Right next door to hell.
Wraz z informacją o nowym albumie Izzy posłał fanom sample trzech piosenek. Były to “I don’t mind” , ” Infrastruk” i “Listen”.

Kompletna lista utworów ósmej solowej płyt Izzy’ego Stradlina przedstawiała się następująco

1. I don\’t mind Izzy Stradlin 3:39
2. Infrastruk Stradlin 3:24
3. Listen Stradlin 3:17
4. Airbus Stradlin 3:29
5. Fire Stradlin 3:47
6. Seems to me Stradlin, Timo Kaltio 3:30
7. Long night Stradlin 3:15
8. Box Stradlin, Kaltio 4:20
9. Milo Stradlin 3:30
10. Harp song Stradlin 3:03

Jak sama nazwa płyty wskazuje była to płyta akustyczna. Kolejny album wydany wyłącznie w formie cyfrowej na iTunes. Zresztą sam Izzy już niejako przy okazji wydania poprzedniej płyty dał do zrozumienia, że nadchodzi zmierzch płyt wydawanych w wersji pudełkowej, dlatego taka decyzja gitarzysty nie dziwi. Tradycyjnie też płyta nie była w żaden sposób promowana.


Jeden komentarz do “Izzy Stradlin – Fire”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *